w Dobrym Tonnie
ubezpieczysz
SIEBIE W PODRÓŻY

Kiedy chcesz wyruszyć
w podróż ze spokojną
głową.

Niezależnie czy planujesz

wyjazd za granicę, czy chcesz zwiedzić Polskę,

warto spakować ze sobą dobre ubezpieczenie.

Najlepiej takie, które samodzielnie dopasujesz do swoich wymagań i szybko wykupisz online.

Co możesz zyskać:

koszty leczenia
nagłych zachorowań

transport z miejsca wypadku –
nawet najbardziej niedostępnego

opiekę w razie wypadku
podczas uprawiania sportów

ochronę swojego
bagażu

Wypróbuj nasz podróżny kalkulator!

Odpowiemy na wszystkie Twoje pytania.

Skorzystaj ze zniżki 10% na hasło WDOBRYMTONNIE

Otrzymasz 10% rabatu, jeśli w kalkulatorze, w sekcji͈ "Dane do polisy",
wpiszesz kod rabatowy: WDOBRYMTONNIE

Co obejmuje polisa WARTA TRAVEL na wyjazd zagraniczny?

Ubezpieczenie WARTA TRAVEL, w zakresie podstawowym, obejmuje koszty leczenia nagłych zachorowań, w tym na COVID-19, następstw chorób przewlekłych i nieszczęśliwych wypadków wraz z usługami assistance takimi jak m.in.: transport Ubezpieczonego, poszukiwanie i ratownictwo w górach, na lądzie i na wodzie, pakiet pandemia, pakiet żywioły i in.

Czy będę chroniony jeśli w jakimś kraju przebywam dłużej niż rok licząc wstecz od chwili zawarcia umowy ubezpieczenia WARTA TRAVEL?

Jeżeli przebywasz za granicą w celu kształcenia (np. w ramach programu kształcenia i wymiany młodzieży Erasmus – lub innego programu naukowego) lub jesteś oddelegowany przez polskiego pracodawcę do pracy za granicą i przebywasz tam nawet rok bez przerwy, przed datą zawarcia ubezpieczenia WARTA TRAVEL, to jesteś objęty ochroną ubezpieczeniową i będą Ci przysługiwać świadczenia. Jeśli natomiast przebywasz w chwili zakupu ubezpieczenia od co najmniej roku za granicą z innego powodu, to kraj w którym mieszkasz uznamy za kraj stałego zamieszkania i nie będziesz objęty ochroną.

Czym różni się karta Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego od ubezpieczenia turystycznego?

Po pierwsze, EKUZ, czyli Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego, działa tylko na terenie Unii Europejskiej i państw należących do Europejskiego Stowarzyszenia Wolnego Handlu. Po drugie, karta zapewnia pomoc tylko w placówkach służby zdrowia, które mają umowy z odpowiednikiem polskiego NFZ. Tymczasem gdy kupisz ubezpieczenie turystyczne  WARTA TRAVEL, otrzymasz pomoc we wszystkich placówkach medycznych – zarówno publicznych jak i prywatnych!

Jakie rozszerzenia ochrony warto dodać do ubezpieczenia na wyjazd za granicę?

Kupując ubezpieczenie za granicę, możesz rozszerzyć ochronę o ubezpieczenie NNW, bagażu podróżnego (w tym sprzętu sportowego i elektronicznego), czy też ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej w życiu prywatnym. W zakresie dodatkowym znajduje się także kontynuacja leczenia powypadkowego w RP, zniesienie udziału własnego w wynajętym pojeździe oraz pakiet bezpieczny dom.

Skorzystaj ze zniżki 10% na hasło WDOBRYMTONNIE

Otrzymasz 10% rabatu, jeśli w kalkulatorze, w sekcji͈ "Dane do polisy",
wpiszesz kod rabatowy: WDOBRYMTONNIE